Istota prawidłowych wzorców ruchowych

Prawdą jest, że prawidłowy wzorzec ruchu wynika w szczególności z ruchu oraz pracy. Dzieje się tak przy przejmowaniu kontroli nad wykonywanym ruchem, jak i również pracą mięśni czy całego ciała, a co za tym idzie możemy jednocześnie kształtować prawidłowe wzorce ruchowe.

Zadajmy więc pytanie, jakie tak naprawdę wzorce ruchowe powinno się traktować jako te prawidłowe?

Powinno się właśnie w tym miejscu nawiązać do postaw ciała człowieka, gdzie mówimy o ukształtowaniu ciała oraz położeniu określonych odcinków i fragmentów ciała względem siebie. Skutkuje to jednocześnie możliwością bez wysiłkowego utrzymania przedstawianej postawy, a w szczególności optymalnej stabilności czy odpowiednich warunków ułożenia, jak i również pracy wszelkich narządów wewnętrznych. W odniesieniu do całego ciała przemieszczającego się mówi się podobnie – jednak dodając określoną możliwość osiągania całkowitego zakresu ruchu oraz uaktywniania -pewnego potencjału motorycznego. Podsumowując dla skuteczności ruchu znaczenie ma również przebieg ruchu.

1 Comments

  1. Złe nawyki mogą doprowadzić do kontuzji. Niestety i mnie to spotkało, skończyło się rehabilitacją. Warto poznać najczęszcze błędy w treningu pleców: http://potreningu.pl/articles/5234/podstawowe-bledy-w-treningu-plecow

Leave a comment

Your email address will not be published.


*