Plan treningowy na masę dla początkujących

Jeśli jesteśmy na etapie budowania masy mięśniowej, a nie na etapie redukcji, to powinniśmy do tego dostosować także nasz plan treningowy. Różni się on przede wszystkim tym, że stawiamy na ciężar w czasie ćwiczeń, a nie na ilość powtórzeń. Lepiej wykonać mniej powtórzeń, ale z większym obciążeniem. Plan treningowy na masę to jednak nie wszystko. Należy także zwiększyć ilość spożywanych przez nas kalorii. Odpowiednia dieta jest podstawą, bez której nie mamy co liczyć na poprawę wyglądu. Warto skupić się na treningach z wolnym ciężarem, angażujących wiele grup mięśni.

Często zaleca się także ćwiczenia z hantlami lub sztangą oraz podciąganie na drążku. Często też powinniśmy ograniczyć nasze treningi cardio, ponieważ powodują one zmniejszenie tempa przyrostu masy mięśniowej. Warto sięgnąć po opinię specjalisty, gdy nie osiągamy planowanych wyników przez dłuższy czas. Często bowiem znalezione w internecie plany treningowe nie są przystosowane do indywidualnych możliwości albo są źle zaplanowane.

1 Comments

  1. Najtrudniej jest zacząć, aby nie błądzić latami i nie robić głupich błędów, wystartuj od początku z pomocą planów http://potreningu.pl/plan

Leave a comment

Your email address will not be published.


*